Treneriai

Dalia Samajauskaitė (vaikų ir sportininkų grupių trenerė, „DaVi“ šokių mokyklos vadovė)

Patirtis: šoka nuo 6-erių, tad gali pasigirti 12 metos šokėjos ir 8 metų trenerės patirtimi. Šokių pasaulyje jau 20 metų.

Kodėl pasirinkau šokių mokytojos profesiją? Po 12 metų intensyvių treniruočių ir dalyvavimo varžybose, atsisveikinau su šokiais. Ieškojau, kur kitur galėčiau save realizuoti – pasirinkau studijuoti verslo teisę. Visgi nuo likimo nepabėgsi. Netrukus vėl grįžau ant parketo, tik jau kitame vaidmenyje – laisvu nuo studijų laiku pradėjau dirbti šokių trenere. Pradėjau gilintis į įvairias šokių metodikas. Bendravimas su šokių pasaulio žmonėmis paskatino ieškoti naujų idėjų, reikėjo galvoti, kaip vaikams priimtinai perteikti turimas ir naujai įgytas žinias. Iš savo, kaip šokėjos, patirties žinojau, kas rūpi vaikams, kur jie gali nuklysti „į šoną”, ko tikimasi iš trenerių. Kiekvienas šokėjas yra asmenybė, su savo charakteriu bei lūkesčiais. Tenka ieškoti ir rasti kelius, kad būtų galima stebėti, kas vyksta jų vaikiškose galvose. Visuomet dedu ypatingas pastangas įtikinti savo mokinius, kad šokiuose sėkmę gali užtikrinti tik „juodas” darbas. Kad šis „juodas” darbas netaptų prarasta vaikyste, dedu dideles pastangas klubo vidaus klimato gerinimui. Vaikai į klubą turi veržtis patys, o ne būti tempiami tėvelių.

Kodėl mokyti šokti smagu? Smagiausia mano darbe yra matyti, kaip sportininkai visapusiškai keičiasi. Jie anksčiau subręsta, išgražėja jų laikysena. Aš būnu pati laimingiausia, kai šokėjai rodo iniciatyvą ir yra kūrybingi. Tada aš jiems pasakau: „Vaikai, aš jumis didžiuojuosi.” Pasitenkinimo viršūnė pasiekiama, kai vaikai atsistoja ant prizininkų pakylos. Supratau, kad šokių trenerės darbas niekada neleis man sustabarėti. Šokiai – dinamika, judesys. Šokiai verčia vis iš naujo ieškoti kitokių išraiškos priemonių. Pasirinkau ruošti profesionalius šokėjus, o ne šiaip mėgėjus – didesni iššūkiai, daugiau adrenalino, o noras, kad tavo poros nugalėtų, verčia visą laiką galvoti, kurti kažką naujo.

Pagrindinės gerosios savybės: darbe mėgstu tvarką ir discipliną. Esu labai reikli savo šokėjams. Reikalauju, kad jie visa savo esybe atsiduotų šokiui. Be šių savybių, manau, kad reikaluose, kurie susiję su šokiais, esu bendraujanti, darbšti, užsispyrusiai siekiu tikslo, su visais esu draugiška (kol man neužlipa ant galvos), nuoširdi (gal net per daug).

Moto, kuriuo vadovaujuos: pasiekti dalykai netrukdo siekti dar nepasiektų. Dideles pergales pasiekti galima tik atšlifavus visus judesius iki tobulumo.

Be šokių man dar patinka sportuoti (reikia palaikyti fizinę formą) ir keliauti.

Patarimas, norintiems šokti, bet dar nesiryžtantiems. Čia tas pats, kaip eiti į sporto klubą, tik galutinis rezultatas geresnis. Ne tik sustiprėsite fiziškai, bet tapsite elegantiški ir be galo gražūs. Apie šokius vienareikšmiškai galima sakyti taip: žmonės, pradėję šokti, ima labiau pasitikėti savimi, iš kitų pradeda išsiskirti net savo išore. Šokdami mes išmokstame greitai priimti sprendimus, įgyjame vadovavimo patirties, sugebame greitai orientuotis, prisitaikome įvairiose situacijose. Visa tai praverčia pradėjus bet kokią kitą veiklą.

Renkuosi ir rekomenduoju „DaVi“ šokių mokyklą, nes niekur kitur nėra taip smagu, šilta ir gera. Čia mumis rūpinasi, kartu džiaugiasi ir liūdi. Geriau nieko nesurasi.

Donatas Bandzevičius (dirba su su vaikais ir jaunimu nuo 4 iki 20 metų, taip pat suaugusiųjų grupėmis, tobulina save salsos bei bačatos stiliuje).

Patirtis: 19 metų yra pramoginių šokių šokėjas ir 6 metus šios srities pedagogas.

Kodėl pasirinkau šokių mokytojo profesiją? Tai buvo mano svajonė. Pradėjau lankyti šokius, stebėjau savo pedagogus ir visados galvojau, jog tai – puiki profesija. Vėliau tuo pats įsitikinau.

Kodėl mokyti šokti smagu? Darbas tikrai labai malonus, tai – nuolatinis bendravimas su vaikais, jų tėveliais. Smagiausiai tai, jog vaikai patys nuoširdžiausi, jie niekada neapgaus, tikės tavimi, nuolat pasakos, kaip jaučiasi.

Pagrindinės gerosios savybės: to turbūt reikėtų klausti tų, kurie yra aplink mane. Mano nuomone, tai yra kantrybė, visiškas atsidavimas savo darbui, nuoširdumas, tikslo siekimas, kad ir koks sunkus kelias bebūtų.

Moto, kuriuo vadovaujuosi: turiu būti pats geriausias savo srityje, nuolat matomas, trokštu nuolat būti dėmesio centre.

Be šokių man dar patinka žiūrėti, kaip šoka mano mokiniai.

Patarimas, norintiems šokti, bet dar nesiryžtantiems. Atrasti bent viena valandėlę per savaitę ir skirti ją šokiams. Tikiu, kad tai pakeis gyvenimo monotoniją, jausitės visai kitaip. Šokiai yra visai atskiras pasaulis.

Renkuosi ir rekomenduoju „DaVi“ šokių mokyklą, nes ten suprasite, kas yra nuoširdi šypsena, atsipalaidavimas ir visų bėdų užmiršimas. Jus apsups puikus kolektyvas bei nuoširdūs žmonės.

Marius Gaižauskas (šokėjas, šokių treneris, TV projektų dalyvis. Dirba su visų amžiaus grupių šokėjais)

Patirtis: šoka jau 16 metų, kitus treniruoja ketvirtus metus.

Kodėl pasirinkau šokių mokytojo profesiją? Visų pirma, ji man suteikia daug džiaugsmo, antra, ją puikiai suprantu.

Kodėl mokyti šokti smagu? Smagiausia tai, kad nuolatos dirbu su muzika. Jeigu truputį rimčiau, tai labiausiai patinka matyti žmonių reakciją, emocijas, kai jiems kas nors pavyksta.

Pagrindinės gerosios savybės: užsibrėžtų tikslų siekimas, noras gauti kuo geresnį rezultatą. Patirtis ne tik varžybų aikštelėje, bet ir TV pasaulyje, leidžia plačiau pažiūrėti į šį sportą.

Moto, kuriuo vadovaujuosi: gyveni tik kartą!

Be šokių man dar patinka dauguma sporto šakų, kinas bei pasivaikščiojimai su protingais

Patarimas, norintiems šokti, bet dar nesiryžtantiems. Gyvenate tik kartą – išbandykite tai, kas jums galbūt suteiks begalę džiaugsmo!

Renkuosi ir rekomenduoju „DaVi“ šokių mokyklą, nes čia draugiška ir profesionali trenerių komanda daro viską, kad padėtų pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Edvinas Jurkoit (šokėjas, šokių treneris. Dirba su įvairiomis grupėmis: vaikais, jaunučiais, jauniais)

Kodėl pasirinkau šokių mokytojos profesiją? Pats to kaip ir nepasirinkau – kartą paprašė pamokyti, neblogai pavyko. Po to pamokos vis dažnėjo, o šis darbas man kuo toliau, tuo labiau patiko.

Kodėl mokyti šokti smagu? Smagiausia yra tai, kad pamatai kokie yra vaikai. Kaip jie linksminasi, kaip jie bando suvaidinti rimtus šokėjus. Aišku, ne visada tai pavyksta, bet manęs jie klauso ir bando padaryti viską, kas įmanoma, net jei jiems tik šeši metukai.

Pagrindinės gerosios savybės: savęs nemėgstu girti, tai geriau matosi iš šalies. Žinau tik tiek, kad esu maksimalistas ir visada noriu darbą padaryti iki galo: kad ir kiek tai kainuotų nervų, pastangų ir kantrybės. Stengiuosi būti tolerantiškas, motyvuoti savo mokinius.

Mane motyvuoja mano treneriai: Donatas ir Dalia. Žiūrėdamas į juos, įsivaizduoju ir save. Motyvuoja būtent tai, jog būdami tokie jauni, yra jau labai daug pasiekę.

Be šokių man dar patinka futbolas – esu sukūręs futbolo komandą, pavadinimu „Moyes“. Savaitgaliais, kada turime laisvo laiko, treniruojamės, dalyvaujame varžybose ir neblogai pasirodome. Tiesa, kadangi darbą derinu su studijomis, laisvo laiko nelieka labai daug.

Patarimas, norintiems šokti, bet dar nesiryžtantiems. Pats šokti pradėjau 14 metų – galima sakyti, kad jau pakankamai senas. Visgi tikrai nesigailiu, nes šokiai pakeitė mano požiūrį: į gyvenimą, į žmones, į atsakomybę. Lankant šokius pasikeis ne tik jūsų fizinė būklė, bet atsiras ir kitoks požiūris į gyvenimą.

Renkuosi ir rekomenduoju „DaVi“ šokių mokyklą, nes tai pats geriausias šokių klubas, ne tik profesionalumo, bet ir tolerancijos atžvilgiu. Visi mes esame labai draugiška, linksma ir nuotaikinga šeima.

Galina Gedgaudienė (buvusi gimnastė, gimnastikos trenerė. Dirba su įvairaus amžiaus grupėmis: tiek pačiais mažiausiais, tiek profesionalais)

Patirtis: sporto padedagogikoje specializuojasi jau 30 metų, dešimtmetį ugdo šokėjus.

Kodėl pasirinkau trenerės darbą? Pati sportavau, todėl trenerės darbas buvo natūraliai atėjęs pasirinkimas.

Kodėl mokyti šokti smagu? Smagiausia, jog tai kūrybinis darbas. Taip pat jaučiu pasitenkinimą matydama tobulėjančius savo mokinius. Kiekvienas šokėjas turi savo Everastą, į kurį stengiuosi juos palydėti. Tu jiems atiduodi visą save, o jie atsidėkoja savo darbu ir pasiekimais.

Pagrindinės gerosios savybės: optimizmas, užsispyrimas ir tikslų siekimas.

Be šokių man dar patinka būti gamtoje, grybauti. Domiuosi anatomija, fiziologija.

Patarimas, norintiems šokti, bet dar nesiryžtantiems. Reikia drąsos ir kantrybės. Tikrai verta pabandyti, gauti iš to malonumą, o, daug dirbant, rezultatai patys jus susiras.

Renkuosi ir rekomenduoju „DaVi“ šokių mokyklą, nes čia labai kūrybingas, draugiškas ir linksmas kolektyvas.