Sportiniai šokiai, kaip narkotikai :)

Naujas psichotropinis narkotikas kodiniu pavadinimu – SŠ (Sportiniai Šokiai) :).

Žinomos sudedamosios dalysmuzika, parketas, krūva brangių ir spalvingų drabužių.

Pripratimasvaikams — 30%, suaugusiems — 80%. Moterims ir mergaitėms – 90%. Vyrams ir berniukams - 40%.

Platintojai: Ciniškai save vadinantys „treneriais“, „teisėjais“, „vadovais“, „čempionais“ ir t.t. , pradžioje leidžia išmėginti SŠ nemokamai arba už labai nedidelę kainą. Naujus klientus jie vilioja pažadais apie ateityje „gerą laikyseną ir fizinę formą“, „fantastinę savijautą“ir t.t.

Gamybos vieta: Iš pradžių SŠ pradėjo plisti Britanijoje, o paskui paplito po visą pasaulį. Šiandien nedideli fabrikai, save vadinantys „šokių klubais“, yra visose šalyse ir ne po vieną, tarp jų pastoviai vyksta lokalūs karai dėl įtakos zonų. Šalies mastu šie fabrikai jungiasi į kartėlius, vadinamus „federacijomis“, kurių tikslas populiarinti SŠ masėse. Valstybinės institucijos į tai žiūri pro pirštus, nes daugumos valdininkų atžalos taip pat vartoja šį produktą. Platintojai be gailesčio įtraukia vaikus nuo 4-6 metų.

Naudojimo būdas:Daugiausia su partneriu (partnere), nuo 3 iki 7 kartų per savaitę, nuo 1 val. iki 6-10 valandų. Žinomi pripratimo atvejai ir be partnerio(-ės).

Naudojimo vieta: sunkiai „sergantieji“ renkasi į muges, vadinamas „konkursais“, kur demonstruoja ir reklamuoja geriausius savo prekių pavyzdžius. Ten dalyvauja grupė žmonių, vadinamų „teisėjais“, jie vertina pasirodymus, nors dauguma jų jau nevartoja SŠ. Mugėse taip pat būtinai dalyvauja palaikantys - tie, kurie tik finansuoja šio narkotiko vartojimą. Šias muges organizuoja įtakingi „platintojai“, kurių fabrikai turi didelį vartotojų tinklą. Šauniausiuosius „platintojai“ apdovanoja medaliais, taurėmis ir pagyrimo raštais.

Reguliaraus naudojimo žalingas poveikis:

Pripratimo atveju – pilna priklausomybė.

Visiškas finansinis žlugimas.

Psichikos sutrikimai: nepilnavertiškumo kompleksai, „žvaigždžių liga“, baimė „neklausyti muzikos“, „vienišiaus kompleksas“, o itin sunkiais atvejais – parketofilija.

Visiškas paciento atsiskyrimas nuo visuomenės, visas bendravimas ir kalbos susijusios tik SŠ vartojimu ir platinimu.  Diskotekose ir kituose pasilinksminimo įstaigose jie demonstruoja savo pranašumą prieš nevartojančius SŠ.

Pastebimas raumenų trūkčiojimas išgirdus muzikos taktus 2/4, 3/4, 4/4, kartais pereinantis į euforinius tik jiems suprantamus judesius.

Nepaaiškinama aistra tam tikriems drabužiams, kuriuos dėvi vos kelis kartus per mėnesį, o paskui keičia į kitus panašius drabužius.

Priklausomybė gydoma labai sunkiai. Naudojamos gydymo priemonės:

Civilinė santuoka, bet su sąlyga, kad partneris(rė) griežtai nusistatę prieš šio produkto vartojimą. Priešingu atveju santuoka dažnai neduoda reikiamo rezultato, nes santuoka yra fiktyvi, sudaryta su partneriu tik SŠ naudojimo tikslais.

Ligonio pervedimas prie silpnesnių priemonių: „klubiniai lotynai“, „solo latyna“ ir pnš. .

Žinau Vilniuje puikų fabrikėlį, kur galima pamėginti........ :)

Straipsnį parengė I.Rimkienė