Keletas patarimų , kaip elgtis šokėjams ant parketo

ANT PARKETO: ĮĖJIMAS IR IŠĖJIMAS

Niekam ne paslaptis, kad "jūs neturėsite antros galimybės padaryti pirmąjį įspūdį“. Prieš pirmąjį konkursą drebantiems iš baimės mažiesiems visada nurodoma: ant parketo reikia išeiti taip, kad visi iš karto apalptų ir pasimestų nuo jūsų neįtikėtino pasitikėjimo ir tvirtumo. O jei ir neapalps, tai visi iš karto supras, kad jiems pirma vieta "nekvepia“, nes į varžybas atvykote jūs – neįtikėtinai šaunūs ir įspūdingi. Na, taip ir yra. Tačiau apie išėjimą ant parketo galima pasakyti dar daug įdomaus.

DĖMESIO, JŪSŲ IŠĖJIMAS!

Taigi, jūs, pagaliau, sulaukėte. Vedantysis greitakalbe vardina porų, kviečiamų ant parketo numerius, ir jos (ir jūs tame tarpe) išeinate ant parketo. Žinoma svarbu užsiimti ant parketo tinkamą vietą, tačiau lėkti pirmą visų nereikėtų. Labai kvailai atrodo, kai jūs praktiškai bėgte lekiate per visą aikštelę, kad užsiimtumėte savo kompozicijai tinkamą tolimiausią dešinį kampą. Eikite ramiu, lygiu žingsniu. Net ir tuo atveju, jei muzika prasideda keliomis sekundėmis anksčiau, nei jūs atsistosite į tinkamą poziciją, nieko baisaus neįvyks (tai netaikoma pasadobliui). Jei tinkamame "dešiniame tolimiausiame kampe“ susikaupė daug porų, nedarykite iš to problemos – bet kurią kompoziciją galima pradėti iš priešingo aikštelės kampo. Na, o jei aikštelė kvadrato formos – tai pradėti galima iš bet kurio kampo. Už tai paprastai atsako partneriai: jei jūs netinkamai atsistojote ir papuolėte į "mėsmalę“, tai tik tai jis yra dėl to kaltas.

KO STOVIM, KO LAUKIAM?

Dažnai pasitaiko tokia situacija: poros išėjo ant parketo, o muzikos niekas nejungia. Arba garso operatorius stabdo, arba kuris nors iš teisėjų tvarko popierius, arba vyriausiasis teisėjas ką nors praneša ... viena aišku: poros laukia šokio pradžios ir laukimas gali trūkti nuo 30 sek. iki 5-7 minučių.

Tokiu atveju reikia prisiminti: jūs JAU ant parketo. Žiovauti, krapštyti nosį, kelti kelnes arba kandžioti nagus kategoriškai draudžiama, net jei jums ir labai reikia. Teisėjai ne akli, jie mintyse bando jus įvertinti. Stovėkite tiesiai ir maksimaliai gražiai. Dauguma porų  tokio laukimo metu prieina vienas prie kito ir apsikabina. Tai tinkamas ėjimas, t.y. padaryti labai paprasta, atrodo mielai ir sumažina galimybę atsistoti į kokią nors kvailoką pozą. Galima šiek tiek pataisyti partnerio kaklaraištį ar pakšteltį bučkį partnerei į žandą – tikrai laimėsite žiūrovų simpatijas. Tačiau apsikabinti nėra būtina: galima tiesiog laikytis už rankų, ypač jei jūs šokate standarto šokius.

Jei jūs šokate Lotynų Amerikos šokius, tai galima "pasivaikščioti“ po parketą. Tai nereiškia, kad reikia nuklysti tolyn nuo partnerio ar partnerės į priešingą salės galą – galima pavaikščioti aplink savo poziciją, nusišypsoti žiūrovams ir save parodyti. Dėmesio, partnerės! Stenkitės nenusisukti nuo partnerio ilgiau nei sekundei ir neskaičiuokite varnų – bet kuriuo momentu jūsų partneriui gali ateiti mintis pakeisti vietą ir pervesti jus į kitą vietą.

Laukimo metu siūloma neišeiti iš aikštelės, jei tai nėra būtina. Pagerti, pavalgyti ir pašveisti padus stenkitės iki išėjimo ant parketo. Išėję ant parketo – stenkitės ten ir likti.

ATLEISKITE UŽ PAVĖLAVIMĄ!

Jei išėjimo momentą jūs pramiegojote ir praleidote savo išėjimą – nepanikuokite.

Greitai įvertinkite situaciją – jei melodiją tik tik įjungė, greičiau bėkite ant parketo! Jei jau šokis eina link pabaigos, tai eiti ant parketo nėra tikslo: mėginti eiti ant parketo su sekančiu užėjimu, jei toks yra. Jūs neliksite nepastebėti: greičiausiai jums bus padaryta pastaba bei teisėjams bus nurodyta, kad tokia pora šoka ne savo užėjime.

Jei jūsų partneris (partnerė) nesuspėjo persirengti ar dėl kokios nors kitos priežasties negali išeiti ant parketo reikiamu momentu, nereikia dramatiškai stovėti jam(jai) VIRŠ GALVOS. O ką reikia daryti, visiems gerai žinoma: reikia vienam/vienai išeiti ant parketo, pakelti ranką ir įsitikinti, kad vedantysis jus pastebėjo. Po to reikia atsistoti į jūsų šokio poziciją, laikant pakeltą ranką. Kurį laiką jūsų palauks: paprastai to pakanka. Jei laukimas labai ilgas, jūsų paprašys išeiti ir sušokti kitame užėjime.

Siekiant išvengti tokios situacijos, būkite dėmesingi: klausykite, ką praneša vedantysis ir likus 10-15 min. iki išėjimo stenkitės nepamesti šokių partnerės/partnerio iš akiračio.

VISKAS PAGAL TVARKARAŠTĮ!

Deja, varžybos dažnai užsilaiko ir organizatoriai keičia tvarkaraštį eigoje. Nenutolkite nuo parketo! Būkite pasiruošę išeiti ant parketo bet kuriuo momentu ir nesiremkite popieriniu tvarkaraščiu ant stendo: viskas bet kada gali pasikeisti. Jei, pagal tvarkaraštį, jums dar lieka viena valanda ir jūs norite kur nors nueiti palikite salėje mamą/draugą/klubo šokėją ir pasiimkite su savimi mobilų telefoną, kad jus būtų galima greitai pakviesti į salę.

Na ir pabaigai: visiems sėkmės, gero parketo ir kuo mažiau netikėtumų!

Straipsnį išvertė I.Rimkienė